TestEnamus teist teab, kui tähtis on osata kindlaks teha (ja seda mitte 3-5-10 aasta jooksul!), kes on sinu ees tehingu sõlmimisel (ei jõudnud kindlaks määrata, ei tabanud, eksisin- kaotasin!), tutvumise korral (naine- mees ja vastupidi), perekonnas, kooselu korral, sihtlemisel ja laste kasvatamise «katsel», suhtlemisel tuttavate ja võõrastega, naabritega, klientidega, kaadrite valikul, alluvatega, oma ülemustega, õpetajatega koolis, õpilastega, üliõpilastega, äripartneritega jne. Kes seisab sinu kõrval?
Mõnikord inimesed räägivad: «Mul piisab sellest, et räägin inimesega 5-10 minutit ja ma tean, kes minu ees seisab!» Tahaks uskuda, kuid siiski on see hallutsinatsioon, sageli naiivne enesekindlus. Jah, intuitsiooni ei ole keegi ära muutnud, kuid praktiliselt keegi ei oska öelda, et just nüüd hakkas toimima intuitsioon ja ta ütles täpselt, et see inimene minu vastas on see ja see. Väga keeruline, peaaegu võimaltu on eraldada meie stereotüüpide intuitiivsed etteütlused. Korralikult kammitud, habe aetud, korralikud jalanõud, puhas, lipsuga, räägib ilusti – tähendab hea inimene ja hea töötaja, võib olla ka mitte, aga, noh proovime. Nii valitaksegi äripartnereid, tütarlast, noormeest, töötajaid. Hiljem, 2-3 kuu pärast (1, 3,5,10 aasta pärast) - "Oi, see pole see õige, ilmaasjata lootsime, eksisime; noh, mis teha, vahetame välja ". Aga kulutatud raha, aeg ja jõud (!!!) Ja jälle kõik otsast peale.
Võite mitte nõustuda, võite vastu vaielda. Proovige praktikas, siis aga otsustage. 

                                                 Te võite kindlaks määrata?
- kes neid kahest inimesest on initsiatiivsem ja kergejalgsem (keda ei pea tööl tagant kihutama; kes kohandub kiireminin uuendustega tööl, peres jne.)?
- kellega neist (kui see on teie naine-mees, klient, alluv, ülemus, laps, lapsevanem) peab rääkima konkreetsemalt ja lühidamalt, muidu läheb ta endast välja – see tähendab aga konflikti, arusaamatusi jne.
- kelle suhtes ei tohi väljendada agressiivsust, avaldada mõju vestluses, tegudes, tehingu ettepanekutes (tekib tugev vastureaktsioon, kuni tugeva agressiivsuseni välja - tähendab läbirääkimised, tehing, lihtsalt vestlus on luhta läinud )?
- kelle tegudes on rohkem julgust (tehingus, läbirääkimistel, tööl konkreetsel ametikohal)?
- keda peav vähem usaldama ( justkui naeratab, on nõus, tegelikult aga mitte)?
- kes on kangekaelsem, ja sellega võib tugevalt "õnge minna"?
- kes neist on kiskjalikult ettevaatlik - nii lihtsalt vahele ei võta?
- keda võib "osta" autoriteedijanuga? Kuna teine sülitab autoriteedile, murrate odad, teda ajab see närvic – tehingut ei toimu, kui see on peres - mittemõistline, pahandused jne.
- kelle jaoks on oeendused olulised, (pedant), kelle jaoks aga piisab "üldisest"?
- kes neist on psühholoogiliselt plastilisem?
- keda ei tohim kategooriliselt endast välja viia - võib korda saata midagi ettearvamatut, mitte alati lõbusat?
- kes püüab alati raha teenida, kes püüab aga alati neid saada mitte midagi tehes?
- kellest saab tõenäoliselt liider peres, kollektiivis jne.? Kui hakatakse tema liidripositsioonile vastu vaidlema, siis nagunii pannakse nad paika?
- kes on rohkem võimeline iseseisvaks äritegevuseks?
- keda aga vastupidi, peab võtma kratist kinni jasundima midagi tegema, ning seejuures veel ka kontrollima?
- kellest saab parim müügiagent (mida iganes, kasvõi vanu naelu)?
- keda hakkab pidevalt tõmbama tundeliste mõnude poole peres, partnerluses. Müügutegevuses on see täiesti lubamatu - ilmaasjata loodate tulemust näha, kuigi tegevuse mulje võib teid kaua eksitusse ajada - raha, jõud, aeg …)?
- kes võib mingi «viguri visata», lihsalt mingi ekstreem-loomingulise?
Kõike seda ja palju muud võib teada ette. Need unikaalsed võimalused saavutate fenotüpoloogiat tundma õppides.


 
 
 
 Copyright © 2008-2012, L-Contact OÜ, E-mail: info [at] l-contact.ee